پایگاه خبری هفت شهر نیوز
10:48:48 - پنجشنبه 27 مهر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آقای نیکفر، تاریخ گیلان در بین همه شهرستان ها تقسیم شده نه یک شهر
دکتر نیکفر در جلسه معارفه شهردار جدید لاهیجان خطاب به مسئولین گفت: تاریخ گیلان در اختیار لاهیجان است جناب آقای دکتر نیکفر لطفا کمی بیشتر در خصوص تاریخ گیلان مطالعه بفرمایید، با چه ادله و استنادی این موضوع را عنوان می کنید؟ جناب دکتر نیکفر شاید خبر ندارید شهرستان رودبار که در جنوب استان گیلان […]

دکتر نیکفر در جلسه معارفه شهردار جدید لاهیجان خطاب به مسئولین گفت:

تاریخ گیلان در اختیار لاهیجان است
جناب آقای دکتر نیکفر لطفا کمی بیشتر در خصوص تاریخ گیلان مطالعه بفرمایید، با چه ادله و استنادی این موضوع را عنوان می کنید؟
جناب دکتر نیکفر شاید خبر ندارید شهرستان رودبار که در جنوب استان گیلان واقع شده بالغ بر ٢۴۶ هزارسال با وجود غار تاریخی رشی که سکونتگاه اولیه انسان ها در دوران پارینه سنگی است قدمت دارد. جناب نیکفر عزیز، تپه باستانی چراغعلی تپه و تپه مارلیک مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح است که در روستای نصفی شهرستان رودبار واقع شده. برادر خوبم جناب دکتر نیکفر حضرتعالی حتما پل های تاریخی لوشان و سیاهرود را که در دوران صفویه در رودبار ساخته شده را دیده اید و حتما از شهر منجیل عبور کرده و سرو هزارساله هرزویل را هم مشاهده نموده اید.
نماینده محترم شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، شما به عنوان یک فردی خوشنام و پرتلاش که در کسوت نمایندگی مردم در حال انجام وظیفه هستید لابد نام حمام تاریخی رشی در منطقه خورگام را هم شنیده و در مسیر ترددتان به تهران قلعه تاریخی قزقلعه در لویه رودبار را بارها و بارها مشاهده نموده اید. جناب دکتر نیکفر حتما به گوشتان خورده که تپه باستانی جلالیه در منطقه کلورز رستم آباد در کاووشهای باستان شناسی از این تپه هسته زیتونی کشف شده که بالغ بر سه هزارسال قدمت دارد. شما لابد از موزه رشت و موزه ایران باستان  بازدید نموده اید و یقین دارم آثار به نمایش درآمده در این موزه ها را هم مشاهده نموده اید که بالغ بر هفتاد درصد آنها از شهرستان رودبار کشف شده است . فرهیخته ارجمند جناب آقای دکتر نیکفر این چند مورد تنها گوشه ای از تاریخ درخشان شهرستان رودبار و مردمان با فرهنگ رودبار است که حضرتعالی  در سخنرانی تان تاریخ گیلان را مختص به شهر لاهیجان دانستید.
دوست خوبم جناب دکتر نیکفر عزیز بنده به عنوان فرزندی کوچک از سرزمین بزرگ صلح و دوستی و شهرستان پهناور رودبار زیتون ضمن ارج نهادن به خدمات شما و ادای احترام به مردمان خوب و با فرهنگ لاهیجان که شهری زیبا و میهمان نواز می باشد باید خدمت شما عرض نمایم تاریخ گیلان معطوف به جای جای شهرستان های این استان همیشه قهرمان است و همه شهرهای استان در تکمیل تاریخ ماندگار آن سهم دارند و سهم شهرستان رودبار در این تاریخ بیشتر از همه شهرستان هاست که امروز در صحبت های شما مغفول ماند.

با تقدیم احترام

شاهین آبزن
روزنامه نگار و مدیر پایگاه خبری تحلیلی دیار یونس

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز