پایگاه خبری هفت شهر نیوز
16:12:38 - دوشنبه 26 مهر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین شهید ترور «دیار زیتون» را بیشتر بشناسید
  به گزارش سرویس معارف «۷ شهر»، شهید طهماسب بهاری نخستین شهید ترور شهرستان رودبار می باشد که در تاریخ ۱۳۶۰/۶/۵در حین انجام وظیفه در شهر رشت توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل گشت. گفتنی است، شهید طهماسب بهاری در تاریخ۱۳۴۰/۱/۲ در خانواده ای اصیل و مذهبی در رستم آباد دیده به جهان […]

shahidtahmasbbahary

 

به گزارش سرویس معارف «۷ شهر»، شهید طهماسب بهاری نخستین شهید ترور شهرستان رودبار می باشد که در تاریخ ۱۳۶۰/۶/۵در حین انجام وظیفه در شهر رشت توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

گفتنی است، شهید طهماسب بهاری در تاریخ۱۳۴۰/۱/۲ در خانواده ای اصیل و مذهبی در رستم آباد دیده به جهان گشود. تحصیلات دوران ابتدایی را در زادگاه خود و تصحیلات راهنمایی و متوسطه را در رشت سپری نمود. از ویژگیهای بارز این شهید بزرگوار تواضع، مهربانی، رافت و فروتنی بود. با شروع انقلاب اسلامی به رهبری حکیم فرزانه حضرت امام خمینی(ره) با آگاهی کامل و ایمان قوی و عشق به امام و انقلاب در تمامی تظاهرات و راهیمایی ها با خانواده متدین خود به همراه دیگر مردم شرکت نمود و به خاطر عشق سرشارش پس از پیروزی انقلاب اسلامی به واسطه آرمان پاکش به عضویت انجمن های اسلامی و بسیج مستضعفین و سپس به عنوان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.

شایان ذکر است، یکی از دغدغه های اصلی شهید حفظ نظام نوپا و انقلاب عزیز بوده و به همین دلیل دائما در مبارزه با گروهکهای ملحد و ضد انقلاب بود به همین خاطر بارها از سوی گروهکهای ضد انقلاب مورد تهدید و ارعاب واقع شد ولی تمامی این تهدید ها باعث نشد که شهید عزیز حتی یک لحظه از راه پاک و عقیده صاف خود قدم به عقب بگذارد. تا اینکه در تاریخ ۱۳۶۰/۶/۵در حین انجام وظیفه در شهر رشت توسط منافقین کوردل به درجه رفیع شهادت نائل گشت و به آرزوی دیرینه خود پیوست. مزارش در گلزار پاک شهدای شهر رستم آباد می باشد.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز