پایگاه خبری هفت شهر نیوز
18:15:39 - جمعه 28 خرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخی از سهم خواهی ها موجب اتلاف زمان گرانبهای نماینده می شود/فرهنگ غنی شهرستان صرفاً به سخنرانی ها، ختم نشود/بیکاری امروز دغدغه همه مردم و خانواده ها ی شهرستان است
محمد حسین صیادپور سردبیر هفته نامه ی شکوفه های زیتون و فعال فرهنگی : «برخی از سهم خواهی ها موجب اتلاف زمان گرانبهای نماینده می شود» بالطبع خواسته های رای دهندگان و حتی رای ندهنگان پس از ورود نماینده به مجلس رشد قابل ملاحظه ای پیدا می کند. از یک سوی تقاضاهای شخصی و حتی […]

photo_2016-01-04_05-28-39

محمد حسین صیادپور سردبیر هفته نامه ی شکوفه های زیتون و فعال فرهنگی :

«برخی از سهم خواهی ها موجب اتلاف زمان گرانبهای نماینده می شود»

بالطبع خواسته های رای دهندگان و حتی رای ندهنگان پس از ورود نماینده به مجلس رشد قابل ملاحظه ای پیدا می کند. از یک سوی تقاضاهای شخصی و حتی عمومی و عام المنفعه و از سویی دیگر خواسته های نامعقول و سهم خواهی های آنانی که با تفکر بهره برداری از موفقیت صورت گرفته در آینده به کارزار انتخابات وارد شده اند بصورت یک اپیدمی جوانه زده و به سرعت رشد پیدا می کند.
البته در این خصوص نگاهمان کلان تر بوده و در حوزه شهرستان رودبار معطوف نمی گردد.
مولفه های مهمی است که در پاسخ سوال مطرح شده می گنجد اما تنها به یک بعد آن می پردازیم.
بعد اول: انتظارات مردم از نماینده
همگی نیک می دانیم که از وظایف اصلی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت بر حسن انجام آن است. هرچند وظایف دیگری نیز برعهده ایشان می باشد که در این مقال نمی گنجد.
پرواضح است که در بعد اول نمی توان به انتظارات تمامی مردم خطوط مستقیمی داد و از ایشان خواست که تقاضاهای شخصی نداشته و در مواردی به نماینده مجلس مراجعه نمایند که امورات مطالبه ای آنها ذیل قانون و جزیی از اختیارات و حتی وظایف نماینده باشد. پس در این قسمت دچار مشکل شدیدی هستیم و متاسفانه در کنار مردم برخی از سهم خواهی ها موجب اتلاف زمان گرانبهای نماینده می شود که در این میان نحوه مدیریت و عملکرد وی_نماینده_ در حل و رفع اینگونه مسائل با کمترین بازخورد منفی حائز اهمیت است.
مردم واقعی از نماینده خود می خواهند صداقت را پیشه کرده و پس از راهیابی و نشستن بر کرسی سبز بهارستان خود را تافته جدا بافته نداند. مردم می خواهند نماینده شان سرکشی مداوم به مناطق داشته و زمان خود را برای خواسته های معقول مردم در اختیار ایشان قرار دهد. فرهیختگان و نخبگان بدنبال اصل تضارب آرا و حتی شنیدن حرف مخالف اند و کارشناسان و برنامه ریزان بدنبال تشکیل کارگروه های توسعه ای و تیم های مشاوره ای قوی خواهند بود.
اما مهم ترین نکته این است که خود نماینده و مشاوران اصلی و امین ایشان باید بدانند که برای چه قسم یاد کرده اند؟ خدمت به مردم. آری نمایندگان به واقع می دانند که مردم ولی نعمت اند و نباید ذره ای کوتاهی و دوری از ایشان شود چون پاسخ محکمی در دوره های بعد خواهند داد. ارتباط مستمر مردم با دفتر نماینده و اصل بهره گیری از خرد جمعی توسط دفتر ایشان می تواند بارقه های امید را در دل مردم زنده نگاه دارد.
هر چند می توان تاکید کرد که توانایی نماینده مردمدرث مجلس و اطلاع رسانی از عملکرد وی یکی از مهم ترین خواسته های مردم است که بدانند فردی که با رای آنها در راس امور قرار گرفته اند تا چه حد برای استفاده از ظرفیت های مجلس شورای اسلامی تلاش نموده است. نمایندگان باید این موهبت الهی را قدردان بوده و تلاش نمایند تا خوش خدمتی ماندگاری برای مصالح جامعه و مردم ایران زمین داشته باشند.
البته تحلیل اینگونه مسائل مهم زمان زیادی می برد و باید از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار گیرد اما به این بیت بسنده می کنم که شاعر گفت:به خدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشدکه به روی ناامیدی در بسته باز کردن

photo_2015-11-05_12-30-08

قربانپور عکاس و خبرنگار شهرستان رودبار:
«فرهنگ غنی شهرستان صرفاً به سخنرانی ها، ختم نشود»بهرام قربانپور عکاس و خبرنگار شهرستان رودبار، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبدات، به تشریح شاخصه ها و چارت وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت و بیان کرد: قانونگذاری و نظارت بر عملکرد قوه مجریه و ارکان دولت از مهمترین وظایف قوه مقننه و نمایندگان مجلس می باشد.
وی تصریح کرد: اینکه یک نماینده تمام هم و غمش، آسفالت کردن مسیرهای ارتباطی، گازرسانی و از این قبیل باشد، جای شکر است، اما پیگیری این موضوعات نباید به وظایف اصلی و رسالت ذاتی وی لطمه وارد کند.
این خبرنگار باسابقه استان گیلان ضمن تقدیر از نمایندگان ادوار مختلف شهرستان رودبار، عملکرد این نمایندگان را ضعیف ارزیابی کرد و یادآور شد: تاکنون در ادوار مختلف اتفاق خاصی در بخش های مختلف شهرستان رخ نداده اما اینکه بگوییم هیچ کاری صورت داده نشده، خارج از انصاف است.
قربانپور، عدم اشرافیت به وظایف نمایندگی از سوی نمایندگان را دلیل عدم توسعه و پیشرفت شهرستان دانست و اظهار کرد: اگر نمایندگان در طول این سال ها و ادوار مختلف، وقتشان را صرف امور در عزل ها و نصب ها، آسفالت راه ها، لوله کشی آب، گازرسانی و…نمی کردند، شاید وضعیت شهرستان مان خیلی بهتر از اینها بود.
وی ادامه داد: اگر قرار است نماینده در بحث راه سازی، گازرسانی و سایر امورات ابتدایی ورود کند، پس نقش فرماندار و سایر مسئولین ادارات در این راستا چیست؟ ورود نماینده و ریز شدن به این مسائل سبب می شود تا نقش فرماندار و مسئولین دیگر کمرنگ شود.
خبرنگار نشریه فردای گیلان و پایگاه تحلیلی – خبری رودبار امروز با بیان اینکه فرهنگ و اقتصاد دو محور اصلی و شاکله حیات بخش جامعه هستند، گفت: توجه به این دو مقوله در سال های اخیر در شهرستان رودبار بسیار کمرنگ و بعضا بی رنگ شده است.
قربانپور تصریح کرد: همه مسئولین و نمایندگان درسخنرانی ها و بیاناتشان از فرهنگ غنی و گوهر بار شهرستان رودبار برای دیگران فخر می فروشند و این گرانمایه های فرهنگی را که همچو نگینی در تارک گیلان عزیز می درخشد، به رخ همدیگر می کِشند، اما در عمل هیچ حرکتی برای «فرهنگ مظلوم واقع شده» شهرستان نکرده و نمی کنند، بعنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ فرهنگ و هنر شهرستان از نماینده جدید انتظار دارم چاره ای به حال فرهنگ و صنعت بیمار شهرستان بیاندیشند.
نکته دیگری که نمایندگان را از خدمت رسانی به مردم، محروم می کند، جناح بازی و موج سواری در این عرصه ها می باشد. وقتی در وادی جناح بازی قرار می گیرند، اصل خمدت رسانی را فراموش می کنند.
این عکاس و خبرنگار، در ادامه با اشاره به وضعیت اسفناک خبرنگاران و جامعه خبری شهرستان، اظهار کرد: متاسفانه کانون و انجمنی برای صنف زحمت کش خبرنگاران در شهرستان وجود ندارد.
قربانپور با اشاره به وسعت و پراکندگی شهرستان رودبار، فعالیت خبری در این شهرستان بسیار سخت و طاقت فرسا توصیف کرد و یادآور شد: خبرنگاران با اراده پولادین، قلمی صادق محور و جسارتی تمام عیار به جنگ با بی عدالتی ها، بیان مشکلات و تحلیل و بررسی مسائل و ارائه راه حل های مناسب می پردازند.

photo_2016-06-17_11-02-13

علی ارکنی مدیر سایت خبری منجیل نیوز :
«همین که ما بتوانیم جلوی بیکاری افراد شاغل را بگیریم خدمت بزرگی انجام داده ایم»
ضمن عرض سلام
مشکل اصلی شهرستان رودبار مانند دیگر مناطق کشور در حال حاضر بیکاری است و البته انتظار آنرا هم نداریم که نماینده مجلس و یا دولت بتوانند در مدت کوتاهی آنرا به سامان برسانند ولی راهکارهایی می توان ارائه نمود تا در سریعترین زمان بیشترین ثمر را داشته باشد.
در حال حاضر همین که ما بتوانیم جلوی بیکاری افراد شاغل را بگیریم خدمت بزرگی انجام داده ایم.
در مرحله بعد شناسایی شرکتها و کارخانجات تعطیل شده است علت یابی و دلایل تعطیلی آنها و در صورت داشتن مشکل مالی، مهیا نمودن بستر دریافت وامهای با درصد سود کم می تواند تعداد زیادی از این شرکتها و کارخانجات را مجددا بازگشایی نماید.
یکی دیگر از راهکارها در بالا بردن درصد اشتغال ، استفاده از نیروهای بومی در شرکتهای خصوصی و ادارات دولتی است که با داشتن یک همبستگی در بین مدیران رده بالای شهرستان می توان از پتانسیل نیروهای داخل شهرستان استفاده نمود.با توجه به تجربه دو دهه خدمت اینجانب در واحد گزینش نیرو در شرکتهای خصوصی در شمال و جنوب کشور راهکارهای قانونی مناسبی جهت اشتغال افراد بومی دارم که در صورت نیاز در اختیار قرار خواهم داد.پس از بحث اشتغال در زمینه های عمرانی ، راههای روستایی و لوله کشب گاز یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان نبود آب آشامیدنی سالم می باشد.
در زمینه ورزشی تکمیل زمینهای ورزشی نیمه کاره و بعد احداث باشگاههای ورزشی در شهرستان است.
همچنین در بحث فرهنگی نیزاحداث کتابخانه ها و تجهیز کتابخانه ها و یا فرهنگسراها در اولویت باشد.

محسن حبیبی (۹)

محسن حبیبی مدیر سایت هفت شهر نیوز :
«بیکاری امروز دغدغه همه مردم و خانواده ها ی شهرستان است»
آقای دکتر جمالی
قطعا جنابعالی از نقاط ضعف و توانمندیهای شهرستان بخوبی اطلاع دارید اما اشاره گذرا به نکاتی مهم برای توجه و پیگیری بیشتر ضروری به نظر می رسد :
*بیشتر افرادی که درآزاد راه بین محدوده رودبار – امامزاده هاشم تردد می‌کنند کارمندان، دانشجویان، کارگران شهرستان رودبار هستند، که دریافت عوارض از آنها عادلانه نیست بر اساس خواسته‌های به‌حق مردم منطقه باید تدابیری اندیشیده شود تا خودروهای بومیان منطقه که با پلاک ۵۶ط متمایز می‌شوند، از پرداخت عوارض معاف‌شده و یا حداقل در مقایسه با دیگر هم‌وطنان مبلغ کمتری را پرداخت کنند از شما تقاضا دارم فکری اساسی برای مردم رودبار پیرامون این موضوع اتخاذ کنید
* همانگونه که اطلاع دارید مهمترین مشکل شهرستان رودبار اشتغال است که باید برای کاهش این معضل با هماهنگی و همکاری با بعضی از ارگان ها تدبیری زودهنگام و کارشناسی اندیشیده شود. آیامطلعید پر افتخار ترین شغلی که پس از گرفتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس نصیب جوانان دیار زیتون می شود شوفری آژانس است آنهم اگر فرد بتواند پس از تحمل هزینه های کمر شکن تحصیل ، وسیله ای برای مسافر کشی فراهم نماید
بیکاری امروز دغدغه همه مردم و خانواده ها ی شهرستان است و رفع این مشکل با ایجاد کارگاه های تولیدی، صنعتی و کشاورزی می تواند انجام گیرد بنابراین توقع داریم با وضع قوانین لازم در این عرصه مشکلات از میان برداشته شود
* تلاش برای تامین فضاهای فرهنگی و هنری با توجه به اینکه شهرستان حتی از داشتن حداقل امکانات فرهنگی و هنری محروم است .
* منطقه سیاحتی تفریحی سپیدرود از مناطق گردشگری منطقه می تواند باشد که متاسفانه پیگیری ها در این خصوص کمرنگ است
* ازخلأهای موجود شهرستان، نداشتن طرح جامع ، و ضعف در اجرای طرح جامع در اکثرشهرهای شهرستان است که باید با پای کار آوردن سازمان مسکن و شهرسازی در دستور کار قرار گیرد.
*انتظار ما این است که شما به نخبگان بیشتر بها دهید و با مشورت گیری از چهره های سرشناس و نخبه شهرستان بتوانید مشکلات مردم را به دور از هیاهو و دیدگاه های شخصی حل کنید
*کمیته های مشخص همچون کمیته جوانان، کشاورزان، دانشجویان و … را در سطح شهرستان سازماندهی کنید، تا به این ترتیب، این کمیته ها، نظرات و مشکلات اقشار مختلف جامعه را جمع آوری کنند و به صورت مداوم در اختیار شما قرار دهند
خواسته های ما خوسته های مقام معظم رهبری است همان خواسته هایی که ایشان از مسئولین دارند اجرا شوداز جمله اقتصاد مقاومتی،مبارزه با اسراف، آگاهی و بصیرت دهی افراد جامعه و این که به قسمی که می خورند در عملکردشان پایبند باشند

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز