پایگاه خبری هفت شهر نیوز
13:46:35 - دوشنبه 1 خرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روحانی: مردم به فریبکاران نه گفتند
  به گزارش هفت شهر نیوز: از ملت بزرگ ایران تشکر می کنم که با حضور ۴۲ میلیون نفری حماسه آفریدند که اگر می توانستند همه رای بدهند، به ۴۵ میلیون رای می رسید. حضور ۴۵ میلیونی مردم ایران پای صندوق آرا یک حضور بی نظیر در تاریخ تیران بود مردم با این حضور و […]

 

به گزارش هفت شهر نیوز: از ملت بزرگ ایران تشکر می کنم که با حضور ۴۲ میلیون نفری حماسه آفریدند که اگر می توانستند همه رای بدهند، به ۴۵ میلیون رای می رسید.
حضور ۴۵ میلیونی مردم ایران پای صندوق آرا یک حضور بی نظیر در تاریخ تیران بود

مردم با این حضور و با این انتخاب خواستند بگویند در کشور ما تکثر به رسمیت شناخته شده است. هیچ گروهی،‌هیچ جناحی، هیچ ایده ای قابل حذف نیست، همه هستند، همه حضور دارن و از همه باید برای ساخت و آبادی ایران پر آوازه بهره بگیریم

مردمی که به پول نه گفتند، مردمی که می دانند آب شور، بیشتر تشنه می کند. مردمی که به درآمد ۲.۵ برابری نه گفتند، نه مردم به فریبکاران، مهمترین بخش آن بود، تلاش کردند به مردم بگویند دین مردم در خطر است. تلاش کردند بگویند سند ۲۰۳۰ که ریشه اش به ۱۹۹۰ می رسد، علیه دین مردم است، سندی است که نه ما،‌هیچ کشوری امضا نکرده است. توصیه است. سندی که دولت یازدهم نوشته است آن بخشی که با دین ما، اخلاق ما فرهنگ ما سازگار نیست، اجرا نمی شود. مردم ما متدین هستند، اما این دروغ ها کارگر نیفتاد.

مردم ما گفتند هرکس به جای خود، هرکس به جای خود. مردم ما به نیروهای مسلح عشق می ورزند، مردم ما به رسانه ها هم علاقمند هستند. اما نمی پذیرند یک نهاد ملی و گاهی فراملی تبدیل شود به فروملی، تبدیل شود به یک جناح. گفتند اجازه نمی دهیم یک گروه اندک از یک نهادی که متعلق به کل مردم است، ولایت فقیه که متعلق به همه ایران است، مردم پایین آوردن مقام رهبری را، نه گفتند. پایین آوردن سپاه، بسیج و تمام نیروهای مسلح را نه گفتند. خواستند اعلام کنند یک ملت هستیم و صدای ما باید شنیده شود.

مردم ما می دانند اقتصاد ما بدون وحدت و اتحاد پیش نخواهد رفت. می دانند اقتصاد ما بدون رقابت اقتصادی که بر مبنای کیفیت محصول باشد نه بر مبنای قدرت سیاسی، پیشرفت می کند.و می دانند که اشتغال در سایه سرمایه گذاری امکان پذیر است. سرمایه گذاری در سایه امنیت و آرامش امکان پذیر است.

مردم ما گفتند سلیقه ها به جای خودش محترم است، اما تحمیل سلیقه، معنا و مفهومی ندارد. مردم می خواهند طبق دینشان و انقلابشان باشند. مردم بهتر از ما معنی انقلاب را می فهمند.

مردم خواستند بگویند، ای همه مسئولین، مردم را باور کنید، مردم قدرت ملی هستند، مردم یعنی حمیت، مردم یعنی دموکراسی، زنانمان را باور کنیم، اقواممان را باور کنیم، مرزنشینانمان را باور کنیم. رای مرزنشینان را ببینید، رای حاشیه نشین ها را ببینید. آنهایی که در سختی هستند. مردم خواستند بگویند پیشاپیش ۴۰سالگی انقلاب را جشن گرفتیم، خود را برای قرن آینده آماده کردیم. خواستند بگویند در کنار شما هستیم، ملت ایران ثبات را به منطقه بر می گرداند.

مردم پیشاپیش چهل سالگی نظام را جشن گرفته و به ملت های منطقه گفتند ما و دولت دوازدهم در کنار شما است و تروریسم را به حول و قوه الهی ریشه کن کرده و در چهار سال آینده ثبات را به منطقه بر می گردانیم.
با احترام متقابل و منافع مشترک حاضریم با همه کشورها تعامل کنیم. پیام انتخابات ما همبستگی ملی و گفت و گوی بین المللی بود.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز