پایگاه خبری هفت شهر نیوز
15:10:44 - پنجشنبه 4 خرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:
سرانه فضای مطالعه در شهرستان رودبار از میانگین کشوری بالاتر است
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: سرانه فضای مطالعه در شهرستان رودبار ۲.۱ متر مربع است که این میزان از میانگین کشوری هم بالاتر است. زهرا بدن آرا در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار که بعد از ظهر پنج شنبه برگزار شد، گفت: خوشبختانه طی سال های گذشته شهرستان رودبار در […]

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: سرانه فضای مطالعه در شهرستان رودبار ۲.۱ متر مربع است که این میزان از میانگین کشوری هم بالاتر است.

زهرا بدن آرا در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار که بعد از ظهر پنج شنبه برگزار شد، گفت: خوشبختانه طی سال های گذشته شهرستان رودبار در بحث احداث و فعالیت کتابخانه های عمومی رشد خوبی داشته و همین امر باعث افزایش سرانه فضای مطالعه در شهرستان شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای هر شهروند رودباری ۲.۱ متر مربع فضا برای مطالعه وجود دارد، ۹ کتابخانه در سطح این شهرستان فعالیت می کنند که از این تعداد، هفت باب در حوزه شهری، یک باب در حوزه روستایی و یک باب نیز به صورت مشارکتی به فعالیت می پردازند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان همچنین به میزان اعتبارات تخصیص داده شده برای تجهیز کتابخانه های عمومی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ در مجموع ۲۱۴ میلیون تومان اعتبار استانی به کتابخانه های شهرستان رودبار تخصیص داده شده که از این میزان ۳۶میلیون تومان به شهر رودبار، ۶۵میلیون تومان به شهر منجیل و ۳۲میلیون تومان نیز به شهر لوشان تخصیص یافته است.

همچنین مبلغ ۸۱ میلین تومان نیز برای تجهیز کتابخانه های شهرستان رودبار در سال ۹۵ هزینه شده است.

وی در ادامه به رتبه دوم شهرستان رودبار در بحث امانت کتاب در استان اشاره و تصریح کرد: در مجموع ۳۵ هزارنفر در شهرستان رودبار به عضویت کتابخانه های عمومی در آمده اند که این تعداد عضو با ۸۰ هزار جلد کتاب پشتیبانی می شوند.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز