پایگاه خبری هفت شهر نیوز
21:39:10 - پنجشنبه 12 آذر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عمق بخشی مراسم عزاداری باید در رأس باشد
علیرضا انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرماندار در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی این شهرستان اظهار کرد : اگرچه ترسیم فضای حزن با تبیین منقبت ائمه معصومین اقدام شایسته و مأجوری است اما شایسته است که مادحین ، سخنوران و خطبا همراه با شور و عشق معرفت و عمق بخشی را در رأس عزاداریها قرار دهند. […]

DSC09430

علیرضا انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرماندار در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی این شهرستان اظهار کرد : اگرچه ترسیم فضای حزن با تبیین منقبت ائمه معصومین اقدام شایسته و مأجوری است اما شایسته است که مادحین ، سخنوران و خطبا همراه با شور و عشق معرفت و عمق بخشی را در رأس عزاداریها قرار دهند.

انصاری عدد چهل را بر اساس مشیت الهی و نظام تکوینی دارای مضامین و ارزش خاص نزد شیعیان دانست و افزود : اربعین یادآور اولین زیارت کاروان کربلا و یک سنت حسنه در تاریخ شیعه است که کارکردها و برکات زیادی دارد.

وی افزود : اصلی ترین و ابتدائی ترین کارکرد اربعین پاسداشت و گرامیداشت یاد شهدای کربلاست که شیعیان بر اساس آموزه های اسلامی سنت حسنه اربعین را هرسال پرشور تر و با انگیزه تر بر گزار می نمایند و اگر برگزاری مراسم محرم و اربعین نبود فلسفه قیام اباعبدالله الحسین (ع) هم کم کم رنگ می باخت.

معاون سیاسی اجتماعی : سنت حسنه اربعین را نزد شیعیان دارای قداست خاصی دانست  و گفت : تجمع بزرگ روز اربعین نماد اقتدار و انسجام شیعیان است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم روز اربعین و ۲۸ صفر در شهرستان ، هماهنگی و تعامل مناسب دستگاهها ، ادارات و نهادهای متولی با هیأتها و دستجات عزاداری را خواستار شد.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز