پایگاه خبری هفت شهر نیوز
21:30:04 - چهارشنبه 16 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عوامل حفاری غیر مجاز در محوطه باستانی در رودبار دستگیر شدند عوامل حفاری غیر مجاز در محوطه باستانی در رودبار دستگیر شدند
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، در پی گزارشی از سوی اهالی یکی از روستاهای شهرستان رودبار مبنی بر حضور مشکوک افرادی ناشناس در یکی از محوطه های باستانی این منطقه با هدف تحصیل اشیای عتیقه، موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره کل قرار گرفت. […]

۱۹۱۱۳۴۲-۱۵۰x150

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، در پی گزارشی از سوی اهالی یکی از روستاهای شهرستان رودبار مبنی بر حضور مشکوک افرادی ناشناس در یکی از محوطه های باستانی این منطقه با هدف تحصیل اشیای عتیقه، موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره کل قرار گرفت.

در جریان رسیدگی به این تخلف، ضابطین قضایی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار با هماهنگی ماموران نیروی انتظامی به منطقه مورد نظر اعزام و پس از بررسی صحت و سقم موضوع، موفق به دستگیری مجرمان در حین انجام جرم با ابزار آلات حفاری شدند.

در بازرسی های به عمل آمده شواهدی مبنی بر باستانی بودن محوطه حفاری شده از قبیل سفال و تکه های استخوان مشاهده شد و متهمان پس از بازجویی توسط ضابطان یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به جرم خود اعتراف کردند.

در جریان ادامه بررسی ها و سیر مراحل قانونی متهمان به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شهرستان داده شدند.

 

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز