پایگاه خبری هفت شهر نیوز
9:50:39 - جمعه 18 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهندس سعید رضایی : جمهوری اسلامی دموکراسی را از غرب نگرفته بلکه مردم سالاری را از شریعت اسلامی اتخاذ نموده
مهندس سعید رضایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر منجیل – جانشین گردان بیت المقدس منجیل ، و کارمند اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رودبار می باشد در آستانه انتخابات ۷ اسفند فرصتی دست داد تا گفتگویی دوستانه با این فعال جوان فرهنگی و سیاسی شهرستان رودبار داشته باشیم. چکیده ای از گفتگوی ما با […]

photo_2016-01-08_01-43-21

مهندس سعید رضایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر منجیل – جانشین گردان بیت المقدس منجیل ، و کارمند اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رودبار می باشد در آستانه انتخابات ۷ اسفند فرصتی دست داد تا گفتگویی دوستانه با این فعال جوان فرهنگی و سیاسی شهرستان رودبار داشته باشیم.
چکیده ای از گفتگوی ما با آقای مهندس سعید رضایی.
فضای سیاسی شهرستان در عرصه انتخابات را چگونه ارزیابی می کنید ؟
عرض سلام و ادب دارم خدمت بزرگ پرچمدار مهدویت ، مقام معظم رهبری و دولتمردان سختکوش تدبیر و امید و مردم دیار زیتون و معرفت شهرستان رودبار
امروز انقلاب اسلامی هر آنچه دارد به برکت مجاهدت و ایثارگری فرزندان غیرتمند این مرز و بوم می باشد که پرچم عزت ملت بزرگ ایران اسلامی را بر بام دنیای اسلام به اهتزاز درآورده اند . جاودانه های تاریخ سلحشوری گیلان از نسل میرزا کوچک خان بوده و این صفت برازنده این لاله های جاوید تشیع علویست . میرزا کوچک های گیلان شهید املاکی ، شهید خوش سیرت ، شهید طاهرنیا ، شهید سیرت نیا ، شهید روحی ها هستند که نام آنها همیشه در تاریخ گیلان میدرخشد .
جمهوری اسلامی دموکراسی را از غرب نگرفته بلکه مردم سالاری را از شریعت اسلامی اتخاذ نموده . انتخابات تجلی حضور و اراده مردم در حاکمیت و سرنوشت کشور است و مردم همیشه در صحنه شهرستان رودبار با حضور و مشارکت بی نظیر در صحنه اصلی این انتخابات همچون گذشته در این صحنه مهم حضور خواهند داشت و مردم شهید پرور این شهرستان به عشق ایران عزیز در هر شرایطی در پای صندوق رای حاضر خواهند شد و جلوه حضور خور را به رخ جهانیان خواهند کشید .
الحمدلله فضای شهرستان نیز حال و هوای انتخابات را گرفته و یک نشاط و شاد ابی در شهرستان شروع شده است و عزیزان کاندید از هر جناح و گروهی خود را برای یک ماراتن حماسی آماده می کنند که نقطه پایان آن آخرین ساعات ۷ اسفند ماه خواهد بود .
وجود جناح های سیاسی کشور چه تاثیری در انتخابات دارد ؟
– اصولا وجود جناح های سیاسی با خط ومشی همسو با نظام در جهت معرفی کاندیداهای خود بی تاثیر نیست و جناح های مختلف با تشریح برنامه های خود در آگاهی دادن به مردم می تواند کمک شایانی در انتخاب نماینده اصلح داشته باشد و باید به این مقوله ، فرمایش مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهیم و آن هم تشخیص خودی از غیر خودی می باشد و در اینجا مولفه های تشخیص اشاره می کنم :
خودی :
۱-التزام عملی به اسلام ۲-پیروی از خط امام (ره) ۳- عمل به قانون ۴- رعایت خطوط قرمز ۵- دشمن شناسی ۶- تهدید شناسی ۷- زمان شناسی ۸- تعیین مرزهای دوستی و دشمنی
غیر خودی :
۱-بیگانه پرستی ۲- بی اعتقادی به اسلام ۳- ضدیت با امام (ره) ۴- ضدیت با انقلاب ۵- قانون ستیزی.
در خصوص هزینه های انتخاباتی و نوع هزینه کرد چه نظری دارید ؟
– متاسفانه در ایام انتخابات ما شاهد بعضی از بد اخلاقیهای انتخاباتی نیز هستیم که یکی از این موارد نوع هزینه انتخاباتی است .
آیا با هزینه های سر به فلک کشیده می توان در قلوب مردم جا گرفت ؟
– ” القلب حرم الله ” قلوب مردم باید تسخیر شود با کلام حق یا پول ناحق ؟ مردم بهترین قاضی برای قضاوت هستند . مردم همیشه در صحنه با عدم انتخاب کسانی که مخارج نامعقول دارند نمایند هایی از جنس مردم ، برآمده از مردم و تابع ولایت را روانه بهارستان می کنند . به امید خدا در ۷ اسفند ماه این رخداد بزرگ حاصل می شود . در پایان انتظار داریم مسئولین صدیق دستگاه قضایی همچون گذشته با حساسیت بیشتری این موضوع را پیگیری نمایند .
آقای رضایی با تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید.
اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید.
– بنده هم از شما که این فرصت را به بنده دادیدتشکر می کنم. همچنین از امام جمعه محترم شهر دارالمومنین منجیل حاج آقا خضری و ائمه جمعه محترم شهرستان ،فرماندار محترم شهرستان رودبار که همواره موجب دلگرمی مردم منجیل و شهرستان رودبار بوده و در آستانه انتخابات شبانه روزی تلاش و فعالیت می کنند تا انتخاباتی سالم و بی تنش و همراه با آرامش تقدیم مردم نمایند تقدیر و تشکر ویژه می نمایم.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز