پایگاه خبری هفت شهر نیوز
18:16:54 - شنبه 24 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهندس غیاثوند مسئول واحد فنی و عمرانی شهرداری رودبار: طرح جامع شهری منشاء بسیاری از مشکلات شهری در رودبار است
به گزارش روابط عمومی شهرداری رودبار مسئول واحد فنی و عمرانی شهرداری رودبار به اشکالات طرح جامع شهر رودبارواکنش نشان داد و به کم کاری های گذشته برای تصویب طرح جامع انتقاد کرد. مهندس اسماعیل غیاثوندبا بیان اینکه طرح های جامع و تفصیلی شهرها باید با گماردن تیم کارشناسی قوی برای بررسی و تحویل مراحل […]

به گزارش روابط عمومی شهرداری رودبار مسئول واحد فنی و عمرانی شهرداری رودبار به اشکالات طرح جامع شهر رودبارواکنش نشان داد و به کم کاری های گذشته برای تصویب طرح جامع انتقاد کرد.
مهندس اسماعیل غیاثوندبا بیان اینکه طرح های جامع و تفصیلی شهرها باید با گماردن تیم کارشناسی قوی برای بررسی و تحویل مراحل مختلف طرح تهیه و تدوین شودتااز ضعف و کمبودهای احتمالی جلوگیری شود.از آن به عنوان سند جامع توسعه در افق های زمانی جلوتر یاد کرد و گفت: طرح جامع فعلی شهر رودبار با نیازهای مردم مطابقت ندارد و طی جلساتی متعدد با مسئولین مربوطه بنا شد این طرح مورد بازنگری قرار گیرد.
وی ادامه داد: موارد پرشماری از مغایرت را در این طرح شناسایی کردیم واین اشکالات را در صحن کمیسیون ماده ۵ در حضور معاونت محترم عمرانی استاندار، مطرح کردیم ودر حال حاضر نیز برای تک‌تک موارد پرشماری که در آن حقوق مکتسبه شهروندان، لحاظ نشده تشکیل پرونده انجام گرفته است و امیدواریم اشکالات مذکور برطرف شود.
مسئول واحد فنی و عمرانی شهرداری رودبار در ادامه وجود مشکلات اساسی در طرح جامع رودبار را از بزرگ‌ترین دغدغه های مدیریت شهری دانست و اذعان داشت: متأسفانه طرح جامع شهری رودبار، نه تنها گره ای از کار مدیریت شهری باز نکرده بلکه زمینه ساز مشکلات مختلفی شده است.
مهندس غیاثوند افزود: در این طرح هیچ گونه توجهی به ویژگیهای خاص خیابانها، معابر و محله ها نشده است و مشاور طرح با نگاهی از راه دور اقدام به تهیه آن کرده است.
این مسئول، کاهش محدوده ی قانونی شهربه کمتر ازنصف ،و بلا تکلیفی خانه های در طرح توسعه شهری را از دیگر معایب طرح جامع شهری در رودباربرشمرد.
به گفته مهندس غیاثوند، در زمان حاضر به دلیل ابهامات و اشکالات این طرح روند ساخت و ساز در این شهربه علت محدودیت های طرح جامع به حداقل ممکن رسیده که این امر ضربه جبران ناپذیری به شهر و مردم وارد میکند.
غیاثوندبا تقدیر از پیگیری ویژه شهردار رودبار جهت بازنگری و حل کاستی ها و نواقص طرح جامع شهر گفت: این طرح مشکلات بسیاری دارد ولی شهرداری اجازه نمیدهد حقوق مردم به واسطه اشکالات آن تضییع شود.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز