پایگاه خبری هفت شهر نیوز
20:18:22 - چهارشنبه 25 آذر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهندس پیراندرخ سد «دیورش» را از مطالبات مهم مردم رودبار دانست
مهندس پیراندرخ بخش رحمت‌آباد و بلوکات را دارای ۷۲ روستا، سه دهستان، ۵۲ شورای اسلامی روستا و ۴۲ دهیار عنوان کرد و افزود: این بخش ۱۶ هزار نفر جمعیت دارد. بخشدار رحمت‌آباد و بلوکات رودبار انجام آسفالت راه‌های روستایی، اجرای طرح هادی، آبرسانی و گازرسانی روستایی را از جمله اقدام‌های مهم در این بخش ذکر […]

photo_2015-12-16_12-14-50

مهندس پیراندرخ بخش رحمت‌آباد و بلوکات را دارای ۷۲ روستا، سه دهستان، ۵۲ شورای اسلامی روستا و ۴۲ دهیار عنوان کرد و افزود: این بخش ۱۶ هزار نفر جمعیت دارد.

بخشدار رحمت‌آباد و بلوکات رودبار انجام آسفالت راه‌های روستایی، اجرای طرح هادی، آبرسانی و گازرسانی روستایی را از جمله اقدام‌های مهم در این بخش ذکر کرد.

وی احداث سد «دیورش» را از مطالبات مهم مردم رودبار دانست و گفت: قرار است کلنگ عملیات اجرایی این سد به‌زودی با حضور یکی از وزرا بر زمین زده و استارت کار آغاز شود.

پیراندرخ، سد آیت‌الله بهجت در دهستان بلوکات افتتاح شده است، تصریح کرد: این سد آب شرب بسیاری از شهرستان‌های گیلان را تأمین می‌کند و تنها شهرستان رودبار باقی مانده که با احداث سد دیورش تعداد پنج شهر و ۲۸ روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بخش رحمت‌آباد و بلوکات، کوهستانی بودن مناطق است و ما در سال ۶۹ با زلزله‌ای مواجه شدیم که به نوعی تمام زیرساخت‌ها را تخریب کرد و از بین برد.

این مسئول با اشاره به اینکه در آن زمان ستادهای معینی از استان‌های دیگر آمدند و خدمات‌رسانی کردند، افزود: از آنجا که سرعت بر دقت غلبه کرده بود امکاناتی که استفاده شد در سال‌های بعد از بین رفت به طوری که اکنون از نظر زیرساخت‌های آب و راه روستایی در تنگنا هستیم و این مسئله کار ما را سخت کرده است.

وی با بیان اینکه بخش رحمت‌آباد و بلوکات نیز مانند دیگر نقاط گیلان بسیار زیبا و دیدنی است، خاطرنشان کرد: این بخش همواره مورد توجه شهروندان و مردم است.

پیراندرخ، حمایت از بخش گردشگری رحمت‌آباد و بلوکات رودبار را خواسته مهم از مسئولان مربوطه دانست و یادآور شد: هدف مهم ما فراهم کردن زیرساخت‌های اولیه برای حضور گردشگر است.

وی کشاورزی را از دیگر نکات مهم ذکر کرد و گفت: رودبار در کشت گندم مقام نخست استانی را دارد و بخش رحمت‌آباد و بلوکات تنها تولید کننده دانه‌های روغنی است که حمایت بیشتر را می‌طلبد.

بخشدار رحمت‌آباد و بلوکات یکی از محصولات در این بخش را زیتون دانست و خاطرنشان کرد: نخستین کارخانه تولید چای زیتون در شهرک صنعتی «خرشک» به بهره‌برداری رسیده و اکنون در حال تولید این محصول است.

وی یکی از دغدغه‌های دولت را حفظ مردم در روستاها و ایجاد اشتغال برای آنها بیان کرد و گفت: کاهش مهاجرت‌های بی‌رویه به شهرها از اهداف مهم به‌شمار می‌رود تا بتوانیم چرخ توسعه را در کشور به حرکت درآوریم.

پیراندرخ، پرورش توت فرنگی در روستای کلایه و سی‌دشت، پرورش و کشت بادام زمینی در روستای فتح‌کوه و اسطلخ‌جان، زنبورداری و تولید قارچ در روستای نصفی، پرورش ماهی و مرغ خانگی در روستای حلیمه‌جان و… را بخشی از قابلیت‌های بخش مذکور برشمرد.

وی با تصریح بر اینکه اکنون حدود ۱۷ روستای بخش مذکور در حال ایجاد علمک گاز است، یادآور شد: در کنار این عملیات، گازرسانی به سه روستای چله‌بر، دشتویل و چره، در دست اقدام است.

این مسئول گفت: سنگفرش معابر روستایی روستای «رشی» را به پایان رسیده و روستای «راجعون» نیز با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در دست اقدام است که به‌زودی به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه رحمت‌آباد و بلوکات در بخش صنعت و معدن دارای معادن بی‌نظیر کوهی و رودخانه‌ای است، یادآور شد: این بخش بیشترین مصالح گیلان را تامین می‌کند و چرخ ساختمان‌سازی و ساخت و سازها براساس معادن موجود در رودبار و بخش رحمت‌آباد و بلوکات در حرکت است.

پیراندرخ، از فعالیت یک شهرک صنعتی در بخش مذکور خبر داد و متذکر شد: این شهرک صنعتی ۱۰ کارخانه به صورت فعال و یا نیمه فعال دارد و به نوعی بار اشتغال‌ بخش و شهرستان را به دوش می کشد.

وی مناطق روستایی سی‌دشت، دره‌دشت، آلش‌دشت، حلیمه‌جان، شهران، سد تاریک و … را دارای زیبایی‌های دلفریب و مورد استقبال گردشگران دانست

منبع فارس

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز