پایگاه خبری هفت شهر نیوز
18:18:16 - پنجشنبه 28 بهم 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار با شهردار توتکابن برگزار شد
نشست رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار با شهردار توتکابن برگزار شد به گزارش روابط عمومی شهرداری توتکابن، نشست علی کاظمی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودباربا شهردارتوتکابن با حضور عبدی شورای شهر توتکابن، و کارشناسان صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان رودباردر راستای شناساندن شهرتوتکابن در […]

نشست رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار با شهردار توتکابن برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری توتکابن، نشست علی کاظمی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودباربا شهردارتوتکابن با حضور عبدی شورای شهر توتکابن، و کارشناسان صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان رودباردر راستای شناساندن شهرتوتکابن در ایام عیدنوروز ۹۵ ومعرفی نقاط گردشگری شهرستان از طریق بروشورو توسعه و رونق صنایع دستی در شهر توتکابن برگزار شد.
از اهداف این دیدار شناسایی هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی شهرستان رودبار و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی ،سوغات منطقه ،وهمچنین اشتغال برای این شهر را می توان نام برد.
گفتنی است دراین دیداریک مکان در ورودی شهر توتکابن جهت برپایی نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره نوروز مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد، در راستای برپایی نمایشگاه صنایع دستی و کلاس های آموزشی دراین شهر برنامه ریزی های لازم انجام شود.
مهندس شهاب عطایی نیز به طرح مشکلات فرا روی حفظ و نگهداری آثار و ابنیه ارزشمند تاریخی در این شهرستان پرداخته و با توجه به پتانسیل های فراوان شهرستان رودباردر زمینه گردشگری ؛ اهداف شهرداری توتکابن را توسعه گردشگری با حفظ آثار تاریخی و زنده نگه داشتن فرهنگ ایرانی و اسلامی عنوان کرد
وی با بیان اینکه شهرستان رودباردارای آثار تاریخی زیادی در حوزه‌های مختلف است گفت: باید در این زمینه برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد تا بتوانیم از ظرفیت‌های خوب تاریخی و فرهنگی این دیار بهره‌مند شویم.
عطایی با اشاره به اینکه آثار تاریخی به جا مانده از دوران گذشته در حقیقت هویت فرهنگی، تاریخی و ملی ماست، گفت: این آثار باید حفظ و احیا شود و در این زمینه ما نیازمند همکاری بین همه ادارات هستیم.
شهردارتوتکابن در ادامه این نشست با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در این شهرستان اظهار داشت: در شهرستان هنرمندان خوبی در حوزه صنایع‌دستی داریم که می‌توان با ایجاد بازارچه‌های سنتی باهدف ارائه ی سوغات، صنایع‌دستی و…. در رمپ ورودی شهر توتکابن به این بخش توجه ویژه کرد.
شهاب عطایی با بیان اینکه امروزدرآمد های حاصل از گردشگران ومسافران یکی از زیرساخت‌های توسعه پایدار در هر منطقه است، افزود: شهرتوتکابن دارای ظرفیت‌های خوبی در این زمینه است که انتظار ما از مجموعه میراث فرهنگی توجه بیشتر به این ظرفیت‌ها و تقویت آنهاست

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز