پایگاه خبری هفت شهر نیوز
17:40:46 - سه شنبه 8 تیر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان یادآور شد: بعد از تصادف، سکته‌ها و سوانح سوختی، روزانه 8 نفر بر اثر اعتیاد به مواد افیونی جان خود را از دست می‌دهند
همایش تدوین برنامه‌های پیش‌گیرانه مبارزه با مواد مخدر/رودبار
هفت شهر نیوز:محمدحسین شاهکویی عصر امروز در همایش تدوین برنامه‌های پیش‌گیرانه مبارزه با مواد مخدر که در مجتمع فرهنگی سینمایی رودبار برگزار شد، گفت: ۲۵ درصد مصرف‌کنندگان مواد مخدر اکنون از ۴۵۰ نوع مواد مخدر صنعتی استفاده می‌کنند که در نقاط مختلف جهان تولید می‌شود. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان تعداد معتادان […]

معتاد-تراز

هفت شهر نیوز:محمدحسین شاهکویی عصر امروز در همایش تدوین برنامه‌های پیش‌گیرانه مبارزه با مواد مخدر که در مجتمع فرهنگی سینمایی رودبار برگزار شد، گفت: ۲۵ درصد مصرف‌کنندگان مواد مخدر اکنون از ۴۵۰ نوع مواد مخدر صنعتی استفاده می‌کنند که در نقاط مختلف جهان تولید می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان تعداد معتادان گیلان را ۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بر اساس اسناد پیشگیری و درمان اعتیاد ایران، باید ۵ درصد نرخ کاهش شیوع و بروز اعتیاد به مواد مخدر را داشته باشیم و افزایش ۱۰ درصدی مانایی افراد بهبود یافته را نیز مورد نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد معتادان پس از اعتیاد و مصرف برای تأمین حداقل معاش و نیز مواد رو به خرده‌فروشی می‌آورند، افزایش زندانیان سرقت منازل، احشام و اتومبیل‌ها، تجاوز به عنف، قتل و کودک آزاری و همسر آزاری را از پیامدهای اعتیاد برشمرد.

شاهکویی تغییر رویکرد مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی را خاطرنشان کرد و افزود: مهمترین عامل بازگشت به اعتیاد ۸۰ درصد ترک یافتگان عدم پذیرش آنها از سوی جامعه است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان چهارمین عامل مرگ و میر را مصرف مواد مخدر ذکر کرد و یادآور شد: بعد از تصادف، سکته‌ها و سوانح سوختی، روزانه ۸ نفر بر اثر اعتیاد به مواد افیونی جان خود را از دست می‌دهند.

شاهکویی افزود: این شورا با اهداف راهبرد متوازن مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر در ۵ حوزه تخصصی برای مبارزه با مواد مخدر برنامه‌ریزی کرده و ۳۷۰ مرکز ترک اعتیاد سرپایی و ۴۵ کمپ ترک اعتیاد نیز وجود دارد.

این مسئول با اشاره به موفقیت و پیروزی کشور در جنگ و سازندگی به‌دلیل حضور آگاهانه و هوشمندانه مردم بیان داشت: تا مردم در صحنه حضور پیدا نکنند و پای کار نباشند با وجود رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های سپاه، بسیج، نیروی‌انتظامی و سربازان گمنام امام‌زمان(عج) در زمینه مبارزه با مواد مخدر موفق نمی‌شویم./ایلنا

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز