پایگاه خبری هفت شهر نیوز
14:52:46 - چهارشنبه 9 تیر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر خارجه عربستان: ایران یکی از این دو گزینه را انتخاب کند
“بگذارید روشن صحبت کنیم؛ ایران و حزب الله پشت پرده خلأ سیاسی در لبنان هستند و حزب الله در راستای منافع ایران قدم بر می دارد و نه منافع لبنان.” هفت شهر نیوزبه نقل از وب سایت خبری “عیون الخلیج”: “عادل الجبیر” وزیر خارجه عربستان در نشست خبری مشترک با “ژان مارک آیرو” همتای فرانسوی […]

“بگذارید روشن صحبت کنیم؛ ایران و حزب الله پشت پرده خلأ سیاسی در لبنان هستند و حزب الله در راستای منافع ایران قدم بر می دارد و نه منافع لبنان.”

عادل جبیر

هفت شهر نیوزبه نقل از وب سایت خبری “عیون الخلیج”: “عادل الجبیر” وزیر خارجه عربستان در نشست خبری مشترک با “ژان مارک آیرو” همتای فرانسوی مدعی شد: شایسته است ایران روابط عادی با کشورهای جهان داشته باشد و باید از طرح خود برای صادرات انقلابش دست بکشد.

الجبیر در ادامه ادعا کرد: اگر ایران می خواهد روابط عادی با دیگر کشورها داشته باشد، باید ضمن اینکه به اصل حسن همجواری احترام بگذارد میان یکی از دو گزینه یعنی “حکومت عادی بودن” یا “حکومت انقلابی بودن” یکی را انتخاب کند.

وزیر خارجه عربستان ادامه داد: موضع عربستان درباره بحران سوریه تغییر نکرده و همچنان معتقدیم باید “بشار اسد” چه با راهکار سیاسی چه با اقدام نظامی کنار برود.

وی درباره تحولات لبنان نیز مدعی شد: بگذارید روشن صحبت کنیم؛ ایران و حزب الله پشت پرده خلأ سیاسی در لبنان هستند و حزب الله در راستای منافع ایران قدم بر می دارد و نه منافع لبنان.

خاطر نشان می شود که وزیر خارجه عربستان به همراه «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولیعهد این کشور به فرانسه سفر کرده است./جام نیوز

ذ ی ی

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز