پایگاه خبری هفت شهر نیوز
18:14:13 - دوشنبه 14 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاهین آبزن:
چه کسی بهترین است؟
شاهین آبزن-  در فرآیند هر انتخابی چه به لحاظ سیاسی،فرهنگی و اجتماعی و حتی ورزشی مردم به دنبال بهترین و بی نقص ترین ها هستند و از این واژه بهترین بیشترین استفاده ابزاری و کاربردی صورت می گیرد. بهترین ها همیشه در گیر و دار تحولات روز و در میان امواج گسترده اتفاقات به سر […]

photo_2016-01-04_10-10-55

شاهین آبزن-  در فرآیند هر انتخابی چه به لحاظ سیاسی،فرهنگی و اجتماعی و حتی ورزشی مردم به دنبال بهترین و بی نقص ترین ها هستند و از این واژه بهترین بیشترین استفاده ابزاری و کاربردی صورت می گیرد. بهترین ها همیشه در گیر و دار تحولات روز و در میان امواج گسترده اتفاقات به سر می برند.

در کشور ما ایران از این واژه شاید نشود، همیشه به درستی استفاده کرد اما آنچه مهم است همه ما دوست داریم بهترین باشیم و با بهترین ها در ارتباط باشیم. این روزها جدا از اتفاقات خوب و بدی که در کشور رخ می دهد مردم بدنبال انتخاب فرد یا افرادی به عنوان اصلح یا بهترین هستند. البته افرادی که از فیلترهای لازم عبور کرده و پرونده شان عاری از هرگونه مسئله ای ست از جمله این بهترین ها هستند. اما برای دست یابی به این بهترین باید از چه راههایی عبور کرد یا چه ویژگی هایی برای این افراد وجود دارد؟

در جوامع پیشرفته و رو به توسعه عملکرد و یا کارآیی و شخصیت، تحصیلات و فعالیت های اجتماعی هر فرد در جامعه می تواند معرف مثبت یا منفی بودن و یا شناخت ابعاد شخصیتی آن فرد می باشد. امروزه دیگر ایستادن در کنار بزرگان و شخصیت ها و یا عکس انداختن با چهره ها و آشنایی با مدیران و مسئولین نمی تواند ملاک بهترین ها باشد. خوشبختانه چشمان تیز بین مردم فهیم ایران سالهاست که به این گونه عوام فریبی ها پاسخ نه داده اند.

کشور ما برای انتخاب بهترین ها، گامهای بلندی برداشته است وبی شک میزان تعیین کننده رای ملت است. در شهرستان غنی و بزرگ رودبار مردمانی زندگی می کنند که دلی به وسعت جغرافیای این دیار دارند. مردمانی دردکشیده، فهیم، قدرشناس و مسئول که در تمامی صحنه ها و اتفاقات پا به پای مسئولین و دست اندرکاران برای اعتلای نام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند و برای این جانفشانی ها سر از پا نمی شناسند.

یقینا دامنه هوش و ذکاوت مردمان دیار صلح و دوستی بقدری بالاست که برای انتخاب بهترین، فریب ظواهر افراد را نمی خورند. این مردمان قدرشناس که چند دهه همه هم و غم خود را برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذاشته بهتر از هرکسی، بهترین را می شناسند و برای این انتخاب، عقلانیت خود را به کار خواهند گرفت.

آنچه این روزها در کوی و برزن از سوی برخی از کاندیداهای شهرستان شاهد هستیم به کارگیری واژه من بهترین هستم می باشد. در این پیچ تاریخی و ماراتن نفس گیر انتخابات، کسانی که پا در این عرصه نهاده اند به واقع خود را مصداق بارز بهترین می دانند. اما آنچه که واضح و مبرهن است، شناخت خط و مشی سیاسی، ابعاد درونی، شخصیت، تحصیلات و عملکرد گذشته افراد می تواند ملاک شناخت بهترین از سوی مردم باشد.

هرچند در این مرحله ، شناخت بهترین از روی عقلانیت بسیار مهم و اساسی است و می تواند دیگران را نیز ترغیب به شناخت بیشتر و بهتر افراد نماید. در شهرستان رودبار برای شناخت بهترین، تنها شرکت در شب نشینی و جلسات کفایت نمی کند. استفاده از خرد جمعی، مطالبه و پرسش و تحقیق در ابعاد مختلف برای رسیدن به این بهترین راهنمای خوبی می تواند برای همه ما باشد. آنچه که در پیش رو داریم نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است که برای کشور و مردم ما دارای جایگاه و اهمیت ویژه ای است و این اهمیت زمانی دو چندان خواهد شد که مردم برای انتخاب بهترین ها در صندوق های رای حاضر خواهند شد تا بهترین ها را انتخاب کنند. به امید سربلندی کشور و اعتلای نام بلند جمهوری اسلامی ایران.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز