پایگاه خبری هفت شهر نیوز
19:34:50 - چهارشنبه 16 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عربستان در آستانه فروپاشی است
عربستان سعودی در آستانه فروپاشی است و این فروپاشی یا به صورت تغییر رژیم آل سعود و یا تجزیه این کشور احتمالا ظرف چند سال آینده تحقق خواهد یافت. همه شاخص ها از جمله خروج قابل توجه سرمایه از این کشور مؤید قطعی بودن فروپاشی است و حکام سعودی بیش از همه بر آنچه در […]

photo_2016-01-02_05-11-38

عربستان سعودی در آستانه فروپاشی است و این فروپاشی یا به صورت تغییر رژیم آل سعود و یا تجزیه این کشور احتمالا ظرف چند سال آینده تحقق خواهد یافت. همه شاخص ها از جمله خروج قابل توجه سرمایه از این کشور مؤید قطعی بودن فروپاشی است و حکام سعودی بیش از همه بر آنچه در حال وقوع است وقوف دارند. دقیقا به همین دلیل، آل سعود احساس می کند چیزی بیش از آنچه به زودی باید از دست بدهد برای از دست دادن ندارد.

رژیمی که در این مرحله باشد ممکن است دست به مخاطرات جنون آمیزی بزند که علائم آن در رفتارهای آل سعود نمایان است. کمرنگ شدن حمایت تمام عیار اروپا و آمریکا از عربستان، این پیام را به آل سعود منتقل کرده که تاریخ مصرفش برای غرب به انتها رسیده و همین عامل، پریشانی سعودی ها را صدچندان کرده است.

راهبرد جدید سعودی ها برای نجات از این مخمصه، انتقال پروژه “ایران هراسی” و “شیعه هراسی” از غرب به کشورهای اسلامی برای شعله ورسازی نزاع فرقه ای و سپس ظاهر شدن در نقش ناجی اسلام است و همه خبرسازی ها از یارگیری و ایجاد ائتلاف های رنگارنگ در همین راستا انجام می شود. این یارگیری ها ممکن است با سودای خام و جنون آمیز گسترش درگیری های فرقه ای صورت بگیرد که آل سعود قصد دارد ریسک آن را به بقیه کشورهای اسلامی تحمیل کند.

در این شرایط، هوشیاری و دیپلماسی گسترده ای لازم است تا از بازی در پازل طراحی شده توسط آل سعود همچون ماجرای مشکوک سفارت جلوگیری شود. تمام امید آل سعود به چنین حرکتهایی است تا پروژه ایران هراسی خود را پیش ببرد و از سقوط محتوم و قریب الوقوع فرار کند. این امید سعودی ها اگر نقش بر آب شود می توان زوال رژیمی را که وحشی ترین گروه های ضدانسانی را تغذیه می کند به تماشا نشست.
محمد میرزایی

 

 

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز