پایگاه خبری هفت شهر نیوز
18:10:27 - سه شنبه 18 آبا 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودبار اعلام کرد:
شکار چهارپایان ممنوع است
هفت شهر نیوز-علیرضا رحمانی پور:بهروز آژ رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودبار در این راستا اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل شکار، از شکارچیان می خواهیم که در مناطق جنگلی هیچگونه آتشی روشن نکنند و فقط از گونه های مجازی که در پروانه شکار آنها قید گردیده و همچنین تعداد آنها مشخص شده […]

images

هفت شهر نیوز-علیرضا رحمانی پور:بهروز آژ رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودبار در این راستا اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل شکار، از شکارچیان می خواهیم که در مناطق جنگلی هیچگونه آتشی روشن نکنند و فقط از گونه های مجازی که در پروانه شکار آنها قید گردیده و همچنین تعداد آنها مشخص شده شکار کنند.

وی ادامه داد: شکارچیان موظف هستند که فقط از محیط های مجاز و با اسلحه های ساچمه ای و دارای مجوز شکار کرده و نباید از مناطق حفاظت شده سیاه رود (از محدوده دهستان دشتویل تا داماش می باشد) کار شکار انجام دهند که در صورت تخلف با شکارچی طبق موازین و قوانین برخورد شده و آن را به مراجع قضایی معرفی می کنیم.

آز تصریح کرد: طبق قانون، شکار هرگونه چهار پایان نیز ممنوع می باشد و شکارچی باید حتماً در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته به شکار بپردازد و ما در این راستا جهت کنترل آنها مأمورین یگان حفاظت جهت گشت زنی در مناطق شکار به کار گرفته ایم ودر صورت تخلف منجر به توقیف ادوات شکار و ابطال پروانه و فرد معرفی به مراجع قضایی می گردد.

بهروز آز در پایان اضافه کرد: ما امسال تا به امروز موفق به صدور ۱۵۰ پروانه شکار برای شکارچیان شهرستان رودبار شده ایم که انتظار می رود در روزهای آینده این رقم افزایش یابد.

گفتنی است که، دفاتر پیشخوان دولت در شهرهای رستم آباد – رودبار و لوشان با هماهنگی اداره محیط زیست شهرستان رودبار طبق آموزش های لازم آمادگی ثبت نام از متقاضیان را دارند./گیل خبر

بر چسب ها: ,
تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز