پایگاه خبری هفت شهر نیوز
13:05:37 - پنجشنبه 4 خرد 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمرین توسعه رودبار؛ با جشنواره های بومی ومحلی
  سال قبل وقتی عکس جشنواره انار را به اعضای خانواده ام نشان دادم تصور نمی کردم که به همین آسانی بتوان تصمیم گرفت و در یک چشم بر هم زدن برای سفر به انبوه زیبایی ها آماده شد. انگار یادم رفته بود خاطرات عزیز سفرکرده خانواده ما در آن روستا کم نیست! بازدید کنندگان […]

 

سال قبل وقتی عکس جشنواره انار را به اعضای خانواده ام نشان دادم تصور نمی کردم که به همین آسانی بتوان تصمیم گرفت و در یک چشم بر هم زدن برای سفر به انبوه زیبایی ها آماده شد. انگار یادم رفته بود خاطرات عزیز سفرکرده خانواده ما در آن روستا کم نیست! بازدید کنندگان هم انار خریدند هم لذت بردند کاری کردند که هنوز پایان روز نرسیده، اناری برای فروش باقی نماند.

اما این پایان ماجرا نبود فرهنگ و تاریخ روستای انبوه مورد توجه قرار گرفت، کلی تصویر و خبر از این جشنواره مخابره شد که البته اتحاد نانوشته رسانه های محلی در کنار عکس و طرح های ابوذر حمیدی جیرنده در استقبال گسترده مردم بسیار تاثیر گذار بود.


فردا اما نوبت جشنواره توت فرنگی سی دشت است تا کشاورزان طعم زحمات خود را بچشند و حاضرین طعم توت فرنگی طبیعی را !!
خوشبختانه این دست مراسمات همزمان نیازهای اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی را تامین می کند و پتانسیل های بالقوه شهرستان را بالفعل می کند. به یقین یکی از راه های کم هزینه معرفی شهرستان و جذب گردشگر همین مراسمات است ضمن اینکه نباید از یاد برد آرامش طبیعت بکر منطقه رودبار گم شده ای است که خیلی ها به دنبال آن هستند. کوتاه کلام یک سرمایه گذاری، “بلند مدت، زود بازده” برای شکوفایی دیار زیتون است.


ضمن ارج نهادن به تلاش های مدیران مربوطه از جمله میراث فرهنگی رودبار، بایستی کمیته های متشکل از نخبگان برای پربارتر شدن جنبه های مختلف این جشنواره ها تشکیل داد. برای مثال کمیته رسانه و ارتباط منسجم با رسانه ها یکی از این راه ها است. با این آرزو که مردم رنجدیده هفت شهر و ۴ بخش شهرستان رودبار تهدید محرومیت و پهناوری را به فرصت یا تدبیری برای شکوفایی تبدیل کنند.

تبليغات
هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهر نیوز هفت شهرنیوز هفت شهر نیوز